Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

Yazın gelmesiyle birlikte cilt bakımının da önemi artmakta. Özellikle kuru cilt tipine sahip kişiler için bu önem bir tık daha fazla. Peki kuru ciltler için bakım nasıl olmalıdır?

Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

Kuru ciltlerin bakımına geçmeden önce, kuru cildin önüne geçmek için adım atmak gerekir. Bunun da ilk adımı bol bol su tüketmektir. Vücudunuzu içeriden de nemlendirirseniz, cildinize yansıması o kadar güzel olacaktır. Cildinizin çok daha fazla kurumasını önlemek için duş sürelerinizi kısaltmanız gerekmektedir. Sık ve uzun süreli suyun altında kalmak cildinizin kurumasına, nemini kaybetmesine sebep olabilir.

Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri
Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

Duştan çıktıktan sonra tüm cildinize (cildinize uygun) nemlendiricyle nemlendirmek kuruluğun giderilmesine yardımcı olacaktır. Aynı zamanda bölgesel olarak kullanılan çeşitli nemlendiricilerden de faydalanarak maksimum verimi elde edebilirsiniz. Dermatoloğunuz tarafından tavsiye edilen vücut yağlarından da yararlanabilirsiniz. Bu vücut yağları ciltte emilerek nem ve yumuşaklık kazandırarak kurulukla mücadeleye katkı sağlayabilmektedir.

 

Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

Denize- havuza girdikten sonra hemen duşa girmek, güneşte uzun süre kaldığınızda sıvı tüketip yoğun nemlendiricilerden faydalanmak da size oldukça fayda sağlayacaktır. Cildinizi nemlendirdikçe elastikiyetini artırarak, daha yumuşak bir ten hissine kavuşacaksınız!

Basit Nem Maskesi Tarifi

Bir adet salatalığı çok,çok ince yuvarlak şekilde doğrayarak yüzünüze yerleştirin. 15 dakika bekledikten sonra cildinizi yıkayın ve nemlenmiş cildinizin keyfini çıkarın!

Dip Not: 

Salatalığa alerjisi olanların denememesi gerekir.

Diadermine kırışıklık karşıtı günlük bakım kremi yorumları için tıklayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir