Koleksiyon Hakkında İpuçları

Koleksiyon sahibi olmak, kişiyi hem geliştirirken hem de arama,bulma,keşfetme heyecanına da katkı sağlıyor… Peki nelerin koleksiyonunu yapabilirsiniz?

Bozuk para koleksiyonu

Eski zamanlardan kalan, başka ülkelerin bozuk paralarını toplamak, biriktirmek bir koleksiyon için güzel bir tercihtir.Altın,gümüş,bronz çeşitli şekil ve formlardaki madeni paraları bulup koleksiyonunuza ekleyebilirsiniz.

money-coins-taxes-finance-50714-1024x768 Koleksiyon Hakkında İpuçları

Deniz kabuğu koleksiyonu

Gittiğiniz deniz,okyanus ve nehirlerdeki kabukları toplamak da güzel bir koleksiyon ürünüdür.Aynı zamanda başka okyanuslardaki,denizlerdeki kabukların peşine düşmek,aramak ve koleksiyonunuza eklemek size her daim denizin kokusunu hissettirecektir. Deniz tutkunu olan kişiler için ideal bir koleksiyondur.

pexels-photo-60148 Koleksiyon Hakkında İpuçları

Yolculuk bileti koleksiyonu

Zaman içinde, ziyaret ettiğiniz şehirlere ülkelere giderken satın aldığınız biletlerinizden bir koleksiyon yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra bilet koleksiyonunuzu genişletip çeşitli etkinliklere katılım gösterdikten sonra sahip olduğunuz biletleri de ekleyebilirsiniz. Böylece koleksiyonunuza dönüp baktığınızda bir seyir arşivi sahibi olmuş olduğunuzu da farkedersiniz.

man-hands-holidays-looking-1024x683 Koleksiyon Hakkında İpuçları

Eski kitap koleksiyonu

Kitap tutkunu kişiler için eski kitap koleksiyonu yapmak çok uygundur. Eski basım, hatta aradığınızın kitapların ilk basımlarını bulmak bunları arşivlemek, koleksiyonerlik için çok güzel bir tercihtir. Başka dillerdeki kitapları da araştırabilir, sahafları gezerek çeşitli dillerdeki çeşitli basım kitapları bulup koleksiyonunuza ekleyebilirsiniz.

pexels-photo-185764-1024x683 Koleksiyon Hakkında İpuçları

Oyuncak koleksiyonu

Çok eski zamanlardan gelen, dünyanın belki de öbür ucundaki bir çocuğun oynadığı oyuncağı düşünüp heyecanlanmak, oyuncak koleksiyonu yapmanız için bir fırsat! Eski zaman oyuncak arabaları, bebekleri,belki de tahta atları sizin onları koleksiyonunuza katmanızı bekliyor.

pexels-photo-95338-1024x680 Koleksiyon Hakkında İpuçları

Bir Cevap Yazın