Kıvırcık Saçları Düzleştirmek

Kıvırcık saçlar çeşitli yöntemlerle düzleştirilebilir. Biz bu yazımızda basit bir saç düzleştirici alet ile kıvırcık saçları düzleştirmek ne kadar kolay ve nasıl yapılırdan bahsedeceğiz.

Kıvırcık Saçları Düzleştirmek

Öncelikle düzleştirme işlemine başlamadan evvel saçlarınızı yıkayın ve fazla ıslaklığını alın. Saçlarınıza ısıl işlem

kıvırcık saçları düzleştirmek
kıvırcık saçları düzleştirmek

uygulayacağınız için işlemden önce saçlarınızı koruyacak bir ürüne ihtiyaç duyacaksınız. Bu işlemden önce saçınızı koruyacak bir saç bakım yağı, saç kremi ya da buna eşdeğer ürünlerden faydalanabilirsiniz. Böylece işlem sırasında saçlarınız minimum zarar görmüş olur.

Saçlarınıza bakım kremi/spreyi uyguladıktan sonra saçlarınızda hiçbir dolaşıklık kalmayıncaya kadar tarayın. Ardından saçlarınızı göz kararı parçalara ayırarak düzleştirmeye başlayın. Saçlarınızı ayırırken minik tokalardan faydalanabilirsiniz. Böylece sıra sıra ve diğer saçlar dolaşmadan tüm saçınızı düzleştirebilirsiniz.

Eğer kahkülünüz varsa kahkülünüzü en son düzleştirmenizi tavsiye ederiz. Aynı zamanda tüm saçınızı düzleştirdikten sonra son kez saçlarınızdan iri parçalar alarak üzerinden geçebilirsiniz. İşlem tamamlandıktan sonra da dilerseniz saçlarınıza bakım spreyi uygulayabilirsiniz. Sprey ve kremler yapı gereği ıslak olduğu için işlemden sonra yoğun olarak uygulamanızı önermiyoruz.

Pantene 3 minute miracle hakkındaki deneyimlerimi okumak için tıklayın!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir