Kış Aylarında Yapılabilecek Keyifli Aktiviteler

Kış aylarının gelmesiyle birlikte yapılacak aktiviteler de değişiyor haliyle… İşte size kış aylarında yapabileceğiniz aktivitelerden öneriler!

Kayak yapın

Kış aylarında tabi ki yapılacak en güzel sporsal faaliyet kayak yapmaktır. Arkadaşlarınızla uzun uzadıya tatil yapıp kayak yapacak vaktiniz yoksa bile yakınlarınızda bulunan kayak tesislerinde günübirlik olarak bile kayak yapabilirsiniz. Hem spor hem eğlence!

cross-country-skiing-binding-langlaufschuh-cross-country-ski-39344

Şömine keyfi yapın

Kışın şömine başında dostlarla sohbet etmek, belki sıcak bir şeyler içip yemekler yemek çok zevklidir. Ateşin etrafında edilen sohbetlerin tadı hiçbir şeye değişilmez. Eğer evinizde şömineniz yoksa olan bir dostunuzun evine gidebilir ya da uygun koşullarınız varsa kendinize bir doğal şömine bile oluşturabilirsiniz!

pexels-photo-30474

Doğanın tadını çıkartın

Doğanın kışla birlikte nasıl değiştiğine şahit olmak, uzun yürüyüşler yapmak, kar altında zaman geçirmek yapılacak güzel aktivitelerden biridir. Kışın içinize dolan serin havanın tadını çıkartırken size kar eşlik etmese bile yağmur ya da melodili bir rüzgar eşlik edebilir!

pexels-photo-54200

Yeni tarifler deneyin

Kışın evde olduğunuzda keyifli vakit geçirmek için çeşitli tarifler deneyin. Tatlı kurabiyeler ya da sıcacık poğaçalar yapmak sizi eğlendireceği gibi sonrasında enfes bir sofrayla keyif yapmanıza da olanak sağlayacaktır.

wood-light-brown-dessert

Kendinize zaman ayırın

Kışın sessiz ve sıcak evinizde kendinize zaman ayırın. Kitap okuyun, isterseniz günlük yazın ya da resim yapın. Kendinizi dinleyin, kendinizi dinlendirin…

love-pen-bed-drinking

Yorum Bırak