Kese İle Vücut Peelingi

by Ayse

Vücudunuzdaki ölü derilerden kurtulmak için size doğal bir vücut peelingi öneriyoruz, kese!

Kese, eski zamanlardan beri kadın herkes herkesin kullandığı bir ürün. Kese yaparak cildinizdeki örü derilerden arınabilir, böylece daha yumuşak ve yenilenmiş bir cilde sahip olabilirsiniz. Kese yaparken önemli olan birkaç husus hakkında sizi bilgilendirmek isteriz.

  • Kese seçimi en önemli seçimdir. Keseler yumuşak,orta yumuşak ve sert olmak üzere çeşitli sertlik derecesinde satılmaktalar. Eğer keseyi yüzünüzde kullanacaksanız ipek ince  keselerden almalısınız. Eğer yüzünüze değil yazımızın da konusu olduğu gibi vücudunuz için kese alacaksanız orta yumuşaklıkta bir kese almanızı öneririz.
  • Keseye başlamadan önce duşta ılık su altında bir süre kalmanızı ve bu süre içerisinde cildinizin yumuşamasını sağlamanızı öneriyoruz. Böylece keseleme işlemini cildinizi tahriş etmeden ve daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Aynı zamanda ılık su ile birlikte cildiniz ölü derilerden kurtulmaya hazır hale gelecektir.
  • Keseleme işlemini orta sertlikte ve yuvarlak hareketlerle yapmaya özen gösterin. Çok fazla bastırırsanız cildiniz tahriş olacak ve kızaracaktır. Keseleme işlemi boyunca vücudunuza arada bir su tutarak işlemi devam ettirin.
  • Kese işleminiz bittikten sonra duştan çıkın ve kurulandıktan sonra bir vücut nemlendirici ile tüm vücudunuzu nemlendirin. Böylece cildinizde herhangi bir kuruma meydana gelmez. Aynı zamanda ölü derilerden kurtulan cildiniz beslenmiş olur.

Çok sık aralıklarla kese yapmanızı önermiyoruz. 1,5-2 haftada bir kese uygulamak yeterli olacaktır.

Dalan body butter hakkındaki yazıyı okumak için tıklayın!

Benzer İçerikler

Yorum Bırak