Keratin Bakım Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Nemini ve şeklini kaybeden saçlara son zamanlarda keratin bakım uygulaması yapılıyor. Peki keratin bakım nedir ve özellikleri nelerdir?

Keratin Bakım Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Keratin saçlarda bulunan ama zamanla çeşitli sebeplerden eksilen bir madde. Keratini eksilen saç daha mat, daha sönük ve şekilsiz gözükür. Saçlarda eksilen bu keratini yerine koymak için de keratin bakım uygulaması yapılır. Keratin bakım uygulamasından yüksek verim elde etmek isteyen kişiler ilk olarak bunu uzman bir kuaförde yaptırmalıdırlar. Evde yapılan uygulamalar profesyonel bir işlem kadar maalesef etkili olamamaktadır.

Keratin bakım işleminin ilk aşaması saça özel bir şampuan uygulanmasıdır. Uygulanan şampuan saçta bekletildikten ve durulandıktan sonra keratin saça uygulanmaya başlar. Keratin tüm saça yedirildikten sonra da ısı veren bir cihaz ile saçların keratini emmesi sağlanır. Ardından saçlar tekrar yıkanır ve fön çekilerek işlem sonlanır. Bu işlemden sonra dikkat edilecek nokta sülfat içermeyen şampuanlar kullanılmasıdır. Böylelikle keratin bakımın faydası çok daha uzun süre saçta kalır.

Keratin bakımdan sonra saç daha canlı, parlak ve sağlıklı gözükür. Bununla birlikte saçtaki nemsiz görüntü ve dolaşma sorunu da ortadan kalkar. Bununla birlikte saça uygulanan kimyasal işlem uzun vadede sağlık sorunlarına yol açacağı için keratin bakımın çok sık ve kısa aralarla uygulanması çok da doğru değildir.

Evde saç boyama yazımızı okumak için tıklayın!

 

One thought on “Keratin Bakım Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir