Havuza Girerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

by Ayse

Yazın yaklaşmasıyla birlikte havuzda serinlemek için kendimize kısa tatiller yaratma zamanımız da geldi…Peki, havuza girerken dikkat edilmesi gereken ayrıntılar nelerdir? Yazımızda sizler için derledik.

Kulak enfeksiyonuna karşı kulak tıpasıHavuzlarda karşılaşılan en sık enfeksiyon kulak enfeksiyonudur. Havuzda bulunan suyun kulağa kaçması ve bu suyun tam temiz olmaması kulakta enfeksiyona sebep olmaktadır. Bu nedenle havuza girerken kulaklarınızı kulak tıpasıyla kapatmanız mühimdir.

Havuza Girerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Havuzun temizliği

Havuza girmeden önce, havuzun gittiğiniz tesis tarafından temizlendiğine,ilaçlandığına emin olmalısınız. Temizliğinden emin olmadığınız hiçbir havuza girmemelisiniz. Aksi taktirde ilerleyen günlerde çeşitli dergi rahatsızlıklarıyla-mantar gibi- ya da çeşitli enfeksiyon hastalıklarıyla baş etmek zorunda kalabilirsiniz.

Havuza Girerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz koruması

Havuzlar yukarıda bahsettiğimiz gibi çeşitli rahatsızlıklara ve enfeksiyonlara neden olabilmektedirler. Bu rahatsızlıklardan biri de gözlerde meydana gelmektedir. Gözler çok hassas organlar oldukları için enfeksiyona çok yatkındırlar. Havuz suyundan gözlerinizin kötü etkilenmesini istemiyorsanız bir deniz gözlüğü takmayı tercih edebilirsiniz.

Havuza Girerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kurulanmak ve mayo temizliği

Havuzdan çıktıktan hemen sonra kurulanmalı, uzun süreli yüzmelerinizde gerektiğinde mayonuzu değiştirmelisiniz. Böylece havuzdan herhangi bir hastalık kapmanız da mümkün olmaz. Birkaç küçük ayrıntıya dikkat ettiğinizde sıcak yaz günlerinde uzun uzun havuz keyfi yapabilirsiniz!

Havuza Girerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Benzer İçerikler

Yorum Bırak