Güneş Kremi Hakkında

Özellikle yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte,cildimizi korumak için çeşitli arayışlara girip fikir sahibi olmaya çalışmamız da zorunlu bir hale geliyor.Cildimizi koruyan güneş kremlerine genel olarak bakarsak;

Güneş kremi cildi güneşin zararlı etkilerinden korur

Cildimizin güneşe maruz kaldığı günler güneş kremi sürmek;direk olarak güneşten gelen zararlı etkilerden cildi korur.Böylece cildin zarar görmesini minimuma indirir.

pexels-photo-26379 Güneş Kremi Hakkında

Güneş kremi her mevsim kullanılabilir

Güneşin etkisini en yüksek gösterdiği yaz günleri kadar kış günleri de güneş kremi kullanılmalıdır.Çünkü sonbahar ve kış aylarında da güneş eğik açılarla gelse bile cilde etki etmektedir.Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için her mevsim koruyucu güneş kremi kullanılmalıdır.

pexels-photo-1024x683 Güneş Kremi Hakkında

Güneş kremini herkes kullanabilir

Güneş kremini yalnızca açık tenli ve hassas cilt tipindeki kişiler değil,tüm cilt tiplerindeki kişiler kullanabilir.Güneşin değişik cilt tiplerine gösterdiği etki farklı olsa bile,güneş kremi kullanmak için herhangi bir ayrım söz konusu değildir.

beach-sand-girl-shore-53120-680x1024 Güneş Kremi Hakkında

Güneş kremleri doğru zaman ve miktarda uygulanırsa yüksek koruma sağlar

Güneş kremi güneşe çıkmadan 20-30 dakika önce uygulanmalı ve krem cilde iyice yedirilmelidir. Gün içerisinde denizden,havuzdan çıkıp kurulandıktan sonra krem tekrar yenilenmelidir.

pexels-photo-65977-1024x683 Güneş Kremi Hakkında

 

 

Bir Cevap Yazın