Güneş Gözlüğü Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazın gelmesiyle birlikte güneş gözlükleri de ortaya çıktı! Peki güneş gözlüğü seçerken nelere dikkat edilmelidir?


Güneş gözlüğü seçerken yüz şeklinizi göz önünde bulundurarak tercih yapmanız doğru  olacaktır. Yüzünüzün hatları sivriyse daha yuvarlak hatlı, yuvarlaksa daha keskin hatlı gözlük çerçevesi seçmek yüzünüzle orantılı duracak ve hoş gözükecektir.  Aynı zamanda yüzünüzde beğenmediğiniz orantısızlıklar varsa güneş gözlüğü çerçevesi seçimiyle hoş bir oran yakalayabilirsiniz.

Seçtiğiniz güneş gözlüğünün darbelere dayanıklı şekilde üretildiğinden emin olmanız uzun süreli bir kullanım  için gereklidir. Sağlam yapılı bir çerçeve, herhangi bir çarpma-darp durumunda yüzünüzde olduğu takdirde sizin sağlığınızı da korumuş olur. Aynı zamanda maddi olarak da uzun vadede kazançlı çıkmış olursunuz.

Güneş gözlüğünüzün gözlere uygun yapılmış camlardan üretilmiş olmasına dikkat etmeniz, sağlığınız için doğru olacaktır. Güneş ışınlarını süzen, gözü yormayan ve gözle uyumlu bir cam işlevini yerine getirecektir. Aksi takdirde göz sağlığınızı tehdit eden camlar uzun vadede problemlere neden olacaktır. Doğru güneş gözlüğü sağlığa en uygun olanıdır.

 

Yorum Bırak

BURCUNUZU KASIM AYINDA NELER BEKLİYOR?

AŞK, PARA, İŞ VE SAĞLIK KONULARINDA SİZİ KASIM AYINDA NELER BEKLİYOR GÖRMEK İÇİN BURÇ YORUMUNUZU OKUYUN
BURC YORUMUNU OKU
close-link