Gümüş Parlatma Teknikleri

by Ayse

Gümüş takılar çok zarif ve şık görünmelerine rağmen zamanla kararırlar. Bu yazıda sizlere gümüş parlatma teknikleri hakkındaki birkaç ipucundan bahsedeceğiz.

İlk teknik, diş macunundan yararlanmaktır. Diş macununu bir peçeteye biraz sıkarak gümüş takınıza uygulayabilirsiniz. Çok fazla bastırmadan nazikçe ovun ve ardından 30-35 dakika boyunca ılık bir su içerisinde takınızı bekletin. Ardından bol su ile takınızı durulayın ve tamamen parlaması için de kurulayın. Takılarınız karardıkça bu yöntemden faydalanabilirsiniz.

İkinci yöntem ise, sirke ve kabartma tozu kullanılarak yapılan işlemdir. 2-3 kaşık sirke, bir kap su ve 2-2,5 kaşık kabartma tozunu karıştırarak içerisine gümüş takınızı koyun. Takılarınızı bu kabın içerisinde 20-25 dakika kadar beklettikten sonra durulayın ve yumuşak bir havlu yardımıyla kurulayın. Böylece kısa sürede ve zahmetsizce gümüş takılarınızı parlatabilirsiniz.

Umarız gümüş nasıl parlatır sorusuna bir cevap bulmuşsunuzdur. Duvak seçerken dikkat edilmesi gerekenler yazımızı okumak için tıklayın!

Benzer İçerikler

Yorum Bırak