Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Hileleri

Gözleri olduğundan büyük göstermek için birkaç makyaj hilesi yeterli. Peki, gözleri büyük gösteren makyaj hileleri neler?

Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Hileleri

Öncelikle yere doğru bakan ve hacimsiz kirpikleriniz varsa, kirpiklerinizi rimelle daha kıvrık hale getirebilirsiniz. Gerekirse maskara bazı sürerek uzun süre kıvrık kalmasını sağlayabilirsiniz. Kirpiklerinizi kıvırmak ve maskaralamak gözlerinizi bir tık daha iri gösterecektir. Eğer kirpikleriniz maskaraya rağmen yere doğru bakmaya devam ediyorsa bir kirpik kıvırıcısından yardım alabilirsiniz.

Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Hileleri
Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Hileleri

Gözlerinize standart şekilde siyah kalem çekmek çok doğru olmayacaktır. Gözlerinizi daha büyük göstermek için gözlerinizin içerisine ten rengi bir kalem çekebilirsiniz. Ten rengi bir göz kaleminiz yoksa siyah göz kaleminizi gözünüzün içerisine değil, alt kirpik dibinize doğru sürmelisiniz. Alt kirpiklerinize sürdüğünüz kalemi de ucu yumuşak bir fırçayla dağıtırsanız hem büyük hem de buğulu gözlere sahip olabilirsiniz.

Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Hileleri

Gözlerinizi ince ve uzun bir eyeliner çekerek de çekik ve büyük bir hale getirebilirsiniz. Eyeliner çekerken göz yapınız ve yüz hatlarınız önemli olduğundan doğru açıyla çektiğinizden emin olmalısınız. Aksi takdirde göz kapaklarınız düşük gözükebilir, gözleriniz de olduğundan yorgun gözükebilir. Birkaç denemeyle yüzünüze uygun gidecek açıda eyeliner çekmeyi başarabilirsiniz.

Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Hileleri

Son olarak gözlerinizi dumanlı bir makyajla büyük gösterebilirsiniz. Gözlerinizin dış çevrelerinde yoğunlaşan koyu renkli farlar, gözün ortasına ve bebeğine yakın kısımda daha açık tonlu bir far rengiyle gözleriniz büyük gözükecektir. Aynı zamanda buğulu bakışlara sahip olmanız da mümkün!

Diğer makyaj hileleri hakkındaki yazımızı okumak için tıklayın!

One thought on “Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Hileleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir