Fön Çekmenin Püf Noktaları

Saçlarınıza zarar vermeden mükemmel fön çekmenin püf noktalarını sizler için derledik.

Fön Çekmenin Püf Noktaları

Öncelikle fön makineleri saça yüksek ısı uygulayarak saçı şekillendirme işlemi yaparlar. Bu nedenle saçları bu ısıdan korumak için öncelikle föne başlamadan evvel saçlarınıza koruyucu bir saç spreyi ya da koruyucu bir bakım kremi sürerek saçlarınızda oluşacak yıpranmayı minimuma indirebilirsiniz. Saçlarınızı ısıya karşı koruyacak krem/sprey uzun vadede saçınızın kalitesini koruyacaktır.

Fön Çekmenin Püf Noktaları

 

Saçınızı fönlerken fön makinesini saçınıza tamamen bitişik şekilde tutmayın. Saçınızdan 15-20 cm uzakta tutarak saçlarınızı şekillendirin. Çok yakından uzun süre saçınıza sıcak hava uygulamak saçlarınızı yıpratacaktır. Aynı zamanda saçınız tamamen kuruyken fön çekmek yerine hafif nemliyken fön çekmeyi de tercih edebilirsiniz.

Fön Çekmenin Püf Noktaları

Saçlarınızı fön ile şekillendirirken fırça seçiminiz önemli bir rol oynamaktadır. Saçınızla uyumlu, tellerinin yumuşaklığı ve sıklığı yine sizin saçınızın ihtiyacıyla paralel bir fırça seçmek, mükemmel şekillendirilmiş saçlar için önemlidir. Aynı zamanda kaliteli bir fırça seçerseniz uzun vadede kullanabilirsiniz. Kalitesiz fırçalar sizi yarı yolda  bırakıp, gereğinden daha fazla masrafa neden olabilirler.

Fön Çekmenin Püf Noktaları

Saçlarınızı uçları bukle olacak şekilde fönlemeyi düşünüyorsanız saçlarınızı küçük parçalar halinde bukleleyin. Böylece daha nizami daha güzel duran bukleler elde edebilirsiniz. Aynı zamanda saçlarınızın önlerinde kahkülleriniz varsa, tüm saçınızı fönledikten sonra kahküllerinizi fönlemenizi öneririz. Saçlarınızı fönledikten sonra fazla sprey sıkmamaya dikkat edin. Sprey ıslak olduğundan fönünüze zarar verebilir.

Fön Çekmenin Püf Noktaları

 

Çıt çıt saçın bakımı hakkındaki yazımızı okumak için tıklayın!

One thought on “Fön Çekmenin Püf Noktaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir