Evinizi Güzelleştirmenin Yolları Setabianca.com’da!

Dekorasyon bir mekanı güzelleştirip renk katan bir şeydir. Bu mekandan ev, ofis veya herhangi bir iş yeri olabilir. Uzunca zamanımızı geçirdiğimiz bazen misafirlerimizi ağırladığımız bu yerlerin güzel bir görünüme sahip olmasını isteriz.  Aslında bu benzer mekanlar arasında pek bir fark yoktur mesela iki evi karşılaştırırsak boşken ikisi arasında çok büyük bir fark yoktur, ama dekor bir evi bambaşka bir yere çevirip güzellik katar. Bu durum herhangi bir iş yeri içinde aynıdır.

Herkes yaşam alanın güzel bir yer olmasını ister, bu yüzden sürekli bu mekanlar için güzellik çalışmaları yaparız buna bir çeşit makyaj diyebiliriz. Bir yer için dekorasyon yaparken aydınlatma araçlarında farklılıklar bizim için önemli bir yardımcı olabilir. Buna örnek olarak bir modern lambaderden bahsedebiliriz. Lamdader aydınlatma için tek başına yeterli olmayabilir ama zaten amacının süs olması nedeniyle bu çok sorun oluşturmaz. Tek ayaklı, üç ayaklı veya farklı şekillere ve desenlere sahip lambader modelleri mevcuttur. Dekorasyon için farklı lambader modelleri seçebiliriz, bu seçimi ortama katmasını istediğiniz havaya göre yapabiliriz.

Dekorasyon için en önemli ayrıntılardan birisi duvarlarda asılıdır. Büyük boş duvarları doldurmak güzel bir görünüm için önemli bir yere sahiptir.  Duvarları güzelleştirmek için bir duvar tablosu iyi bir tercihtir. Güzel bir yağlı boya tablosu ortama farklı bir hava katıp bizi alıp başka yerlere götürür. Çeşitli yağlı boya tablolarını ortama uygun bir şekilde seçildiği takdirde çok farklı bir görünüm ortaya çıkarabilir. Yine ortama göre seçeceğiniz tablo modelleri farklı bir etki oluşturmakta bize yardımcı olur.

Bazen ortamı güzelleştirmek için küçük ayrıntılar önemli rol üstlenir. Küçük bir şekerlik boş masamızı güzelleştirebilir. Süs için kullanılan şekerlikler genelde cam şekerliklerdir ve üzerlerinde çeşitli motifler ile işlemeler bulunur. Güzel şekerlik modellerine bir örnek olarak da ayaklı şekerlikleri verebiliriz. Tabi ki şekerlik modelleri sadece bunlarla sınırlı değildir daha çok farklı modeller mevcuttur. Yine evimizin dekorasyonuna uygun olan şekerliği seçmek bize kalıyor, yapacağınız doğru seçimler dekorunuzu mükemmel bir görünüme ulaştırabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir