Duvar Temizlemenin Püf Noktaları

by Ayse

Duvarlar zaman içerisinde çeşitli etkilere bağlı olarak kirlenmekte, lekelenmekte ve bunun neticesinde kötü bir görüntü oluşturmaktadırlar. Bu görüntünün ortadan kalkması ve duvarların duvardaki boyaya zarar gelmeden duvar temizleme yapılması gerekir. Peki, duvarlar nasıl temizlenir?

Bir kovanın içerisine ılık bir su koyun ve üzerine az bir miktar herhangi bir markanın bulaşık deterjanından ilave edin. Ardından temiz bir sünger ya da bez yardımıyla suyu köpürtüp duvarı nazikçe ve bastırmadan silmeye başlayın. (Duvarı silmeye başlamadan önce duvarınızın küçük bir kısmında deneme yapabilir ve boyanızın bozulup bozulmadığını kontrol edebilirsiniz.) Duvarı silerken nazik davranılmadığında boyanın çizilip bozulabileceği unutulmamalıdır.

Duvarınızı sildikten sonra kuru bir bez yardımıyla duvarınızı kurulayabilirsiniz. Duvarınızı kurulamadığınızda küçük izler kalması muhtemeldir. Boyası olmayan fayans yüzeylerini (mutfak-banyo gibi) sirkeli su karışımı ile temizleyebilirsiniz Bir kovanın içerisine su doldurun ve üzerine sirke ilave edin. Ardından temiz bir bez ile tüm fayanslarınızı silebilirsiniz. Lekelerin zahmetsizce çıktığını göreceksiniz.

Benzer İçerikler

Yorum Bırak