Dudak Peelingi Nedir?

Dudaklar, çeşitli çevresel ve kişisel faktörlerden ötürü kuruyabilir,çatlayıp pul pul bir görünüm kazanabilir.Fakat dudak peelingi ile birlikte bu görünümden kurtulup pürüzsüz dudaklara kavuşabilirsiniz.Peki; nedir bu dudak peelingi?

Dudak peelingi, dudağın üzerindeki ölü deriyi çeşitli ürünlerle soyup altından canlı taze deriyi rtaya çıkarma işlemidir.Dudağa peeling yapılarak dudağın üzerindeki çatlamaların, pul pul görüntünün ve kötü ölü derinin uzaklaştırılması dudaklara sağlıklı bir görüntü vermesinin yanı sıra daha canlı da gözükmesine olanak sağlayacaktır.

pexels-photo-30486

Peelingi evde yapmak için üç ana malzemeye ihtiyaç var. Bunlar da bir toz şeker, zeytinyağı ve bal. Bunları karıştırıp karışımı dudaklara parmaklarımız yardımıyla sürülmesi gerekir. Bu işlem bittikten sonra dudaklarınızı nemlendirmeniz gerekecektir.

pexels-photo-113042

Peeling işlemi her gün ya da hafta yapılacak bir işlem değildir. Dudaklarınızın ihtiyaç durumuna göre uygulamanız gerekmektedir.Aksi takdirde dudaklarınızı tahriş edip zarar verebilirsiniz.

person-woman-eyes-face

Dudaklarımız kadar cildimiz de peelinge ihtiyaç duyar. Daha önce deneyimlediğim Diadermine peeling hakındaki yorumlarımı okumak için tıklamanız yeterli!

One thought on “Dudak Peelingi Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir