Dolap Düzenleme Önerileri

Dolaplar, sık kullandığımız için çoğu zaman düzenini kaybedip karışıyor. Kimi zaman içerisinde aradığımız eşyaları dahi bulamayabiliyoruz. Birkaç basit hamleyle dolaplarınızı daha düzenle hale getirmeniz mümkün!

Kıyafetlerinizi eleyin

Dolabınızda artık giymediğiniz, beğenmediğiniz ve uzun zamandır yer işgal eden kıyafetlerinizi tespit edip ayırın. Bunları istediğiniz bir kişiye ya hediye edin ya da başka kutulara koyup kaldırın.Böylece dolapta fazlaca eşya yükü kalmaz ve düzenli tutmanız kolaylaşır.

pexels-photo-92961 Dolap Düzenleme Önerileri

Mevsimlere göre tasnifleyin

Kıyafetlerinizi yazlık, kışlık ve baharlık olarak ayırırsanız eğer hangi mevsimdeyseniz ona göre kıyafetlerinizi dolaba çıkartır geri kalanı başka alanlarda muhafaza edebilirsiniz. Böylelikle yazın bir kıyafeti dolabınızda ararken, kalın kazaklarla, montlarla dolu bir dolabın kaosuyla baş etmek zorunda kalmazsınız.

clothes-sweater-colors-wardrobe Dolap Düzenleme Önerileri

Askılardan yararlanın

Dolabınızı düzenlerken kıyafetlerinizi katlamanın yanı sıra bol sayıda askılardan da faydalanırsanız büyük ölçüde yer kazanabilirsiniz. Bu askıları renk renk alıp dolabınızı renklendirebileceğiniz gibi, tek renk alıp göz yormayan bir dolap elde edebilirsiniz.

pexels-photo-113776şşpoıu-768x1024 Dolap Düzenleme Önerileri

Ayakkabılarınızı düzenleyin

Ayakkabılar belki de dolap içerisinde en fazla dağılan ve yer kaplayan ürünler. Ayakkabıları onlarla eş olan ürünlerle (örneğin kemerler),birlikte düzenleyin. Renklerine, kullanım sıklığına ve mevsimine göre düzenlediğiniz ayakkabılarınız, dolabınız içerisinde düzenle duracaktır.

wood-shoes-floor-belt-1-1024x686 Dolap Düzenleme Önerileri

Aksesuarlarınızı ayırın

Aksesuarlarınızı dolabınız içerisinde farklı bir bölmeye koyun. Çantalarınız ve buna benzer aksesuarlarınızı ararken hem daha kolay bulabilir hem de kıyafetlerinizin arasına karışan aksesuarlarınız yüzünden dolabınızın düzeni bozmamış olursunuz.

books-colorful-colourful-shop-1024x673 Dolap Düzenleme Önerileri

Kendinize alan yaratın

Dolabınız dışında kıyafetlerinize yer açın. Örneğin odanıza asacağınız bir duvar askısıyla, kıyafetlerinze odanızda da yer ayırmış olursunuz.Yer tasarrufu konusunda avantaj sağlamış olursunuz.

photo-1466027294893-61e41c365431-1024x757 Dolap Düzenleme Önerileri

 

Bir Cevap Yazın