Dolap Düzenleme Önerileri

Dolaplar, sık kullandığımız için çoğu zaman düzenini kaybedip karışıyor. Kimi zaman içerisinde aradığımız eşyaları dahi bulamayabiliyoruz. Birkaç basit hamleyle dolaplarınızı daha düzenle hale getirmeniz mümkün! Dolap düzenleme önerileri yazımızda.

Dolap Düzenleme Önerileri

Kıyafetlerinizi eleyin

Dolabınızda artık giymediğiniz, beğenmediğiniz ve uzun zamandır yer işgal eden kıyafetlerinizi tespit edip ayırın. Bunları istediğiniz bir kişiye ya hediye edin ya da başka kutulara koyup kaldırın.Böylece dolapta fazlaca eşya yükü kalmaz ve düzenli tutmanız kolaylaşır.

Dolap Düzenleme Önerileri
Dolap Düzenleme Önerileri

Mevsimlere göre tasnifleyin

Kıyafetlerinizi yazlık, kışlık ve baharlık olarak ayırırsanız eğer hangi mevsimdeyseniz ona göre kıyafetlerinizi dolaba çıkartır geri kalanı başka alanlarda muhafaza edebilirsiniz. Böylelikle yazın bir kıyafeti dolabınızda ararken, kalın kazaklarla, montlarla dolu bir dolabın kaosuyla baş etmek zorunda kalmazsınız.

clothes-sweater-colors-wardrobe

Askılardan yararlanın

Dolabınızı düzenlerken kıyafetlerinizi katlamanın yanı sıra bol sayıda askılardan da faydalanırsanız büyük ölçüde yer kazanabilirsiniz. Bu askıları renk renk alıp dolabınızı renklendirebileceğiniz gibi, tek renk alıp göz yormayan bir dolap elde edebilirsiniz.

pexels-photo-113776sspoiu

Ayakkabılarınızı düzenleyin

Ayakkabılar belki de dolap içerisinde en fazla dağılan ve yer kaplayan ürünler. Ayakkabıları onlarla eş olan ürünlerle (örneğin kemerler),birlikte düzenleyin. Renklerine, kullanım sıklığına ve mevsimine göre düzenlediğiniz ayakkabılarınız, dolabınız içerisinde düzenle duracaktır.

wood-shoes-floor-belt

Aksesuarlarınızı ayırın

Aksesuarlarınızı dolabınız içerisinde farklı bir bölmeye koyun. Çantalarınız ve buna benzer aksesuarlarınızı ararken hem daha kolay bulabilir hem de kıyafetlerinizin arasına karışan aksesuarlarınız yüzünden dolabınızın düzeni bozmamış olursunuz.

books-colorful-colourful-shop

Kendinize alan yaratın

Dolabınız dışında kıyafetlerinize yer açın. Örneğin odanıza asacağınız bir duvar askısıyla, kıyafetlerinze odanızda da yer ayırmış olursunuz.Yer tasarrufu konusunda avantaj sağlamış olursunuz.

photo-1466027294893-61e41c365431

Dolap düzenleme önerilerimizden  sonra abiye elbise giyerken dikkat edilecekler yazımızı okumak için tıklayın

 

One thought on “Dolap Düzenleme Önerileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir