Doğru Gelin Ayakkabısı Nasıl Seçilir?

Bir gelin için en önemli şey, gelinliği ve ondan sonra da gelin ayakkabısıdır. Peki doğru gelin ayakkabısı nasıl seçilir?

Doğru Gelin Ayakkabısı Nasıl Seçilir?

Öncelikle dikkat edilmesi gereken konu, gelinliğin modelidir. Ayakkabı seçerken gelinliğin modelini esas almak doğru gelin ayakkabısı seçmenin altın anahtarıdır. Örneğin gelinliğiniz son derece uzunsa ve siz de boyunuzu uzatarak gelinliği yükseltmek istiyorsanız son derece yüksek topuklu gelin ayakkabılarından yana şansınızı kullanmalısınız. Böylece hem gelinliği taşımış hem de son derece uzun gözükmüş olursunuz.

Eğer boyunuz gerçekten oldukça uzun ve gelinliğinizin boyunu kolaylıkla taşıyabiliyorsanız düğün gününüzü daha rahat geçirmek adına daha kısa ve özellikle daha kalın topuklu ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Ayakkabının topuğunun kalın olması yürürken size kolaylık sağlarken kısa olması da düğün boyunca bileklerinizin çok daha rahat olmasına katkı sağlar.

Gündelik yaşamınızda çok fazla topuklu giymiyorsanız ve topuklu ayakkabı giyerken ağrı ve güvensizlik hissediyorsanız gelin ayakkabısı tercihinizi mutlaka platform ayakkabılardan yana kullanmalısınız. Bu platform ayakkabılar ayakkabının topuğu ile ayağınızın ön kısmının mesafesini azaltarak topuklu ayakkabı giyerken ayağınızı çok daha fazla rahat ettirir. Böylelikle daha rahat yürür ve düğün gününüzün tadını çıkartabilirsiniz. Bununla birlikte topuklu ayakkabıyı giydiğiniz süre boyunca çok daha güvenle yürüyebilirsiniz.

Eğer gelinliğiniz klasik kabarık ve uzun olmayacak, daha kısa ve önü açık modern bir gelinlik tercih edecekseniz şansınızı işlemeli, gösterişli ve göz alıcı gelin ayakkabılarından yana kullanabilirsiniz. Böylece ayakkabınız da sizin en göz alcı aksesuarınız haline gelir. Gelinliğinizi ayakkabınızla tamamlayarak tam, bütün ve harika gözükebilirsiniz. Seçeceğiniz ışıltılı ve gösterişli ayakkabı tamamen sizin zevkinize kalmış!

Eğer düğünden sonra bir after party düşünüyorsanız da kendinizi en rahat hissetiğiniz ayakkabınızı yanınızda götürmeyi unutmayın!

Doğru gelin ayakkabısı nasıl seçilir sorusuna yanıt bulduysanız;

Duvak seçerken dikkat edilmesi gerekenler yazısını okumak için tıklayın!

One thought on “Doğru Gelin Ayakkabısı Nasıl Seçilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir