Doğru Fondöten Seçme Yöntemleri

Makyajın en önemli ve en büyük adımlarından biri fondötendir. Doğru Fondöten Seçme Yöntemleri için yazımızı okuyun!

Doğru Fondöten Seçme Yöntemleri

Öncelikle cilt alt tonunuzu öğrenmekle işe başlayabilirsiniz. Sarı ya da pembe alt tonlu bir cildiniz varsa bu alt tona uygun olarak renklendirilmiş fondötenleri tercih etmeniz gerekir. Kendi cilt alt tonunuza uygun renkte bir fondöten bulduğunuzda yapacağınız ikinci şey fondöteni denemektir. Bu denemeyi boynunuzda yapmanızı öneririz. Gün içerisinde yüzümüz çeşitli etmenlere bağlı olarak kızarabiliyor. Bu durum da fondöten seçerken yanılmamıza neden olabiliyor. Bu durumun ortadan kalkması için fondöten rengi seçerken boynunuzu referans almanızı öneririz.

Doğru Fondöten Seçme Yöntemleri
Doğru Fondöten Seçme Yöntemleri

Fondötenden beklentiniz de, fondöten seçerken önemlidir. Örneğin, oldukça kuru ve mat bir cildiniz varsa ve cildinizin daha aydınlık görünmesini istiyorsanız ıslak bitişli ve parlak fondötenlere yönelmelisiniz. Aksi durumda yağlı bir cildiniz varsa ve cildinizi matlaştırmak istiyorsanız mat bitişli ve pudralı fondötenlere yönelmeniz gerekir. Böylece hem ten renginize hem de cilt yapınıza uygun fondöteni kolayca seçmiş olursunuz.

Cildinizde çok fazla cilt kusuru varsa ve bunların tamamını kapatan bir fondöten arıyorsanız kapatıcılığı yoğun kalın bir fondöten tercih edebilirsiniz. Eğer cildinizde yalnızca küçük kusurları örtmek ve doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız ince yapılı ve azdan ortaya dönük kapatıcılıkta fondötenleri tercih etmeniz doğru olacaktır.

Dermokozmetik ürün nedir yazımızı okumak için tıklayın!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir