Concealer ve Corrector Arasındaki Farklar

İster profesyonel ister amatör olsun, makyaj yapan her kadının cilt kusurlarını örtmak için kullandığı iki üründür concealler ve corrector. Bu iki ürün de cilt kusurlarını örtmede kullanılıyor fakat uygulama ve teknik farklılıkları neler?İşte Concealer ve Corrector Arasındaki farklar;

Öncelikle concealer ciltte bulunan kızarıklık, sivilce gibi küçük ve orta büyüklükteki kusurları ”örtmek” için yine cilt tonunun benzeri (en fazla 1 açık tonu) olacak şekilde sürülüp kullanılan bir üründür. Klasik kapatıcılar concealerdir. Kendi renginizi bulduğunuzda ortalama bir bütçeyle alınacak bir concealer sizin kusurlarınızı kusursuz örtecektir.

 

Correctorlar yoğunlukta cildinizde morluk, yüksek derecede kızarıklık vs. olan insanların kullandığı ürünlerdir. Corrector ciltte bulunan kusurlu bölgenin rengini nötrleyecek kontrast renklerden faydalanır. Kızarıklık ya da morluk olan bölgeye bu rengi sürüp üzerine normal kapatıcınızı uyguladığınızda morluk ve kızarıklıklar ortadan kalkacaktır. Corrector paletlerinde yeşil, sarı, turuncu gibi renkler mevcuttur Bu renkleri ciltteki kusurlu bölgelerinize kontrast rengini bulup sürebilirsiniz.

 

 

Yorum Bırak

BURCUNUZU KASIM AYINDA NELER BEKLİYOR?

AŞK, PARA, İŞ VE SAĞLIK KONULARINDA SİZİ KASIM AYINDA NELER BEKLİYOR GÖRMEK İÇİN BURÇ YORUMUNUZU OKUYUN
BURC YORUMUNU OKU
close-link