Concealer ve Corrector Arasındaki Farklar

İster profesyonel ister amatör olsun, makyaj yapan her kadının cilt kusurlarını örtmak için kullandığı iki üründür concealler ve corrector. Bu iki ürün de cilt kusurlarını örtmede kullanılıyor fakat uygulama ve teknik farklılıkları neler?

Concealer ve Corrector Arasındaki Farklar

 

Öncelikle concealer ciltte bulunan kızarıklık, sivilce gibi küçük ve orta büyüklükteki kusurları ”örtmek” için yine cilt tonunun benzeri (en fazla 1 açık tonu) olacak şekilde sürülüp kullanılan bir üründür. Klasik kapatıcılar concealerdir. Kendi renginizi bulduğunuzda ortalama bir bütçeyle alınacak bir concealer sizin kusurlarınızı kusursuz örtecektir.

Concealer ve Corrector Arasındaki Farklar

 

Correctorlar yoğunlukta cildinizde morluk, yüksek derecede kızarıklık vs. olan insanların kullandığı ürünlerdir. Corrector ciltte bulunan kusurlu bölgenin rengini nötrleyecek kontrast renklerden faydalanır. Kızarıklık ya da morluk olan bölgeye bu rengi sürüp üzerine normal kapatıcınızı uyguladığınızda morluk ve kızarıklıklar ortadan kalkacaktır. Corrector paletlerinde yeşil, sarı, turuncu gibi renkler mevcuttur Bu renkleri ciltteki kusurlu bölgelerinize kontrast rengini bulup sürebilirsiniz.

 

Concealer ve Corrector Arasındaki Farklar

Note bb krem hakkındaki yorumlarımı okumak için tıklayın!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir