Boyalı Saçların Bakımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç bakımı başlı başına önemliyken, boyalı saçların bakımı iki atı daha önemli bir konudur.Peki, boyalı saçların bakımında nelere dikkat edilmelidir?

Boyalı saçlar, işlem gördükleri için normal saça oranla bir tık daha yıpranmış haldedirler. Bu nedenle saçların neme, dayanıklılığa ve bakıma olan ihtiyaçları daha büyüktür. Boyalı saçların bakımında dikkat edilmesi gereken ilk şey, şampuan seçimidir. Seçeceğiniz şampuan hem saçlarınızın boyasını(rengini) korumaya yönelik, hem de rengi korurken saçlarınıza bakım yapacak bir şampuan olmalıdır. Aksi takdirde her yıkamada saç renginizi kaybedeceğiniz gibi, saçlarınızın yıpranmasına da neden olabilirsiniz.

pexels-photo-169908-1024x683 Boyalı Saçların Bakımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç bakımında uygulanması gereken ikinci ayrıntı saçlara ekstra ısıl işlem yapmamaktır. Boyalı saçlar, yukarıda da belirttiğimiz gibi oldukça hassas bir yapıda olduğu için sık sık ısıl işlem uygulamak (fön çektirmek, düzleştirmek, maşalamak) saçlarınızın yıpranma hızına oldukça hızlandıracaktır. Bu şekilde yıpranan ve kırılma-kopmaya başlayan saçlarınızın bakımı, bu aşamadan sonra bir kat daha zor olacaktır.

pexels-photo-112782-1024x683 Boyalı Saçların Bakımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Boyalı saçlarınızı, rengini tutturamadığınız için ya da renginden çabuk sıkıldığınız için sık aralıklarla tekrar boyamayın. Bir defa boyanıp işlem gören saç zaten hassasken, saça çok kısa aralıklarla tekrar tekrar işlem uygulamak saçın yapısını oldukça fazla yıpratacaktır. Bu durumda saç, sağlığını yitireceği gibi uzun bir süre kendine gelemeyecektir. Saçlarınızı boyarken aralara zaman bırakmaya ve saçınızı dinlendirmeye özen göstermek önemlidir.

pexels-photo-279456-1024x691 Boyalı Saçların Bakımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saçlarınıza sık aralıklarla bakım yapmanız da saçlarınızın sağlığı açısından önemlidir. Evde doğal malzemelerle yapacağınız bakım kürlerini deneyebileceğiniz gibi, güzellik merkezlerinde de profesyonel olarak saçlarınıza bakım yaptırabilirsiniz. Unutmayın, en güzel saç sağlıklı saçtır. Sağlıklı saç renini, şeklini ve modelini güzel gösterir.

pexels-photo-332984-1024x683 Boyalı Saçların Bakımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir Cevap Yazın