Bioderma Sensibio Light Kullanıcı Yorumları

Son zamanlarda dermokozmetik ürünlerle cilt bakım rutini oluşturmaya başladım. Yüzümü La Roche Posay Toleriane Gel Mousse ‘si ile yıkıyorum. Ardından Bioderma Sensibio Light günlük cilt nemlendiricisini uyguluyorum.

Öncelikle cildimin normalden karmaya dönük ve son derece hassas olduğunu belirtmeliyim. Bu nedenle içerisinde parfüm gibi cilde zararlı maddeler bulunan standart nemlendiricileri cildime uygulayamıyorum. Bioderma sensibio light’ın içerisinde parfüm bulunmuyor. Bioderma’nın bu krem için vaadi cildin tolerans seviyesini yükseltmek, cildi nemlendirmek ve ciltteki kuruluktan meydana gelen gerginlik hissini ortadan kaldırmak. Zaten bu krem normal ve karma hassas cilt tipleri için uygun.

Ürün beyaz orta akışkanlıkta bir krem. Cilde uygulandığında çok ince yapılı olması sebebi ile çok kısa sürede cilt tarafından emiliyor. Ürün ciltte emilim sürecindeyken bile asla yağlı, yapışkan bir his bırakmıyor.  Ürünün hissedilen hiçbir kokusu yok. Benim gibi koku hassasiyeti olan kişilerin rahatlıkla kullanacağını düşünüyorum. Aynı zamanda son derece hassas ve kızarmaya meyilli olan cildimde hiçbir reaksiyona sebep olmadı. Aksine; bu bölgeleri son derece nemlendirerek yumuşacık yaptı. Ürünü kullandığım ilk bir haftanın sonunda ciddi anlamda cildimdeki yumuşamayı ve nemlenmeyi gözlemledim. Karma hassas cildim için son derece etkin ve başarılı bir ürün.

Bioderma sensibio light kremini cildimde çok hızlı emildiği, son derece başarılı nemlendirdiği, parfüm içermediği ve hassas cildimi nazikçe yumuşattığı için son derece başarılı buluyorum. Bittikçe alacağım ürün listesinin en başında durmaya aday!

  1. Pingback: Makyaj Bazı Nedir ve Nasıl Uygulanır? - Yaşam ve Stil Üzerine

  2. Pingback: Nuxe Nirvanesque İlk Kırışıklık Kremi Kullanıcı Yorumları - Yaşam ve Stil Üzerine

  3. Pingback: Bioderma Sensibio Mask Kullanıcı Yorumları - Yaşam ve Stil Üzerine

Yorum Bırak

BURCUNUZU KASIM AYINDA NELER BEKLİYOR?

AŞK, PARA, İŞ VE SAĞLIK KONULARINDA SİZİ KASIM AYINDA NELER BEKLİYOR GÖRMEK İÇİN BURÇ YORUMUNUZU OKUYUN
BURC YORUMUNU OKU
close-link