Bigudi Nasıl Kullanılır?

Saçlarınızı çok fazla ısıl işlem uygulamadan kıvırcık ve dalgalı hale getirmek istiyorsanız bigudilerden faydalanabilirsiniz.Peki bigudi nasıl uygulanır?

Öncelikle; bigudi sarmaya başlamadan önce saçlarınızı yıkayın ve bir havluyla kurulayın. İdeal olanı saçlarınızın hafif nemli halde bigudiye sarılmasıdır. Saçlarınızı kuruladıktan sonra her zaman kullandığınız bir saç bakım kremini saçlarınıza iyice yedirin ve tarayın.

Tarama işleminiz bittikten sonra istediğiniz dalga büyüklüğüne göre saçlarınızı ayırın. Örneğin daha sık dalgalar istiyorsanız saçlarınızı çok fazla sayıda parçaya bölüp bu parçalara fazla sayıda bigudi sarın. Fakat daha az dalalı bir saç istiyorsanız saçlarınızdan büyük parçalar alarak az sayıda bigudiye sarın.

Tüm saçınızı sardıktan sonra saçlarınıza bir bone geçirin ve böylece bigudilerinizin bekleme süresi boyunca dağılmasını engelleyin. Eğer çok kalıcı dalgalar istiyorsanız bigudileri saçlarınızda uzun süre tutmanızı öneriyoruz. Eğer aceleniz varsa 45 dakika civarı bigudilerle bekleyip çıkarmadan önce bigudilerinize yaklaşık 5 dakika fön tutun.. Daha sonra bigudilerinizi çıkarın ve bir tarak yardımıyla hafifçe buklelerinizi düzeltin.

Bigudileri çıkarırken dalgalarınızı bozmamak için biraz dikkatli ve yavaş davranmanızı tavsiye ediyoruz. Tüm bigudileri çıkardıktan sonra kalıcılıklarını arttırmak için bir saç spreyi kullanabilirsiniz.

One thought on “Bigudi Nasıl Kullanılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir