Bahçe Düzenleme Önerileri

Büyük,orta boy ya da küçük farketmez bi bahçeniz var ve nasıl değerlendireceğiniz konusunda kafanızda soru işaretleri mi var? O zaman yazımız tam size göre demektir!

Meyve fideleri

Bahçenizin bir kısmına sevdiğiniz meyve fidelerinden satın alıp dikebilirsiniz. Böylece bahçenizde fidelerinizin bakımıyla ilgilenip keyifli dakikalar geçirirken aynı zamanda olgunlaştıklarında meyvelerinizi toplayıp keyifle yiyebilirsiniz.

 

Oturma alanları

Bahçenizde kendinize ayıracak bir alan yaratabilirsiniz. Bir masa, birkaç sandalye ve biraz şemsiyenin altında bahçenizin keyfini çıkartabilirsiniz. Bu alanı kendi zevkinize göre dekore edip zenginleştirebilirsiniz. Yaz akşamları için birkaç mum, ya da çeşitli renklerde yastıklar da bu alanı çeşitlendirmek konusunda size yardımcı olacaktır!

 

Çiçek sahaları

Bahçenizin bir kısmını da mis gibi kokan, çeşitli renklerde çiçeklere ayırabilirsiniz. Hatta bu çiçekleri yazın hayatta kalabilen ve kışın hayatta kalabilen şekilde sınıflandırıp, bunlara göre de bakımlarını  yapabilirsiniz. Yaz, kış bahçenizden gelen is gibi kokularla, doğanın tam içinde gibi hissetmeniz kaçınılmazdır.

 

Sebze fideleri

Tıpkı meyve fideleri gibi dilediğiniz sebze fidelerini de bahçenizin başka bir kısmına ekerek, olgunlaştıklarında harika yemekler yapabilirsiniz. Hem doğal ürünler kullanmış, hem de emeklerinizin karşılığını almış olursunuz. İki mutluluk birden!

 

Yorum Bırak

BURCUNUZU KASIM AYINDA NELER BEKLİYOR?

AŞK, PARA, İŞ VE SAĞLIK KONULARINDA SİZİ KASIM AYINDA NELER BEKLİYOR GÖRMEK İÇİN BURÇ YORUMUNUZU OKUYUN
BURC YORUMUNU OKU
close-link