Adaçayı Yakmak Ne İşe Yarar?

Evler, ofisler gibi içinde çok vakit geçirdiğimiz yerleri arındırmak için adaçayı yakarız. Peki asıl amaç nedir ve adaçayı yakmak ne işe yarar?

Adaçayı Yakmak Ne İşe Yarar?

Adaçayı eski çağlardan itibaren çokça değer verilen bir bitkidir. Özellikle kurutulmuş adaçayını yakmak suretiyle oluşturulan tütsü, çok uzun çağlardan beri kullanılmaktadır. Adaçayı yakmak, genel anlamıyla evin içerisinde bulunan tüm negatif enerjilerin ortadan kaldırılmasını sağlar. Bu negatif enerjiler; evde yaşanan kavgalar, ayrılıklar, stres , nazar gibi duyguların kişinin hayatını bulunduğu ortamda sürekli kötü olarak etkilemesine neden olur. Adaçayı tütsüsü yapmak da bu etkileri süpürerek daha ferah bir ortamda yaşamayı olanaklı kılar. Yani kısaca diyebiliriz ki adaçayı yakmak nazara iyi gelir, kötü enerjileri ortadan kaldırır ve iyi enerjilerin oluşmasını sağlar.

Adaçayı yakmak için birkaç dal adaçayı ve bir çakmak yeterlidir. Metal ya da cam bir kaba adaçayını koyup ucundan yaktıktan sonra çıkan dumanı tüm evde gezdirerek işlemi tamamlayabilirsiniz. Bu aşamada tüm camların kapalı olmasına dikkat edilmelidir. Aynı zamanda son zamanlarda yapılan araştırmalar, adaçayı tütsüsünün evdeki bakterileri de öldürdüğünü ortaya koymuştur.

Ev dekorasyonu hakkında okumak için tıklayın!

 

2 thoughts on “Adaçayı Yakmak Ne İşe Yarar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir