Abiye Elbise Giyerken Dikkat Edilmesi Gereken Ayrıntılar

Abiye elbiseler; özel davetler, kutlamalar ve çeşitli organizasyonlar için biz kadınların vazgeçilmezi. Fakat abiyeleri giyerken birkaç ipucuna dikkat edilmediğinde gerek kıyafetin kötü gözükmesi gerekse kıyafetin içerisinde rahatsız olma durumları meydana gelebiliyor. Bunların olmaması için öncelikle abiye seçerken dikkatli olunmalı.

Abiye Elbise Giyerken Dikkat Edilmesi Gereken Ayrıntılar

Uzun bir abiye kıyafet seçecekseniz bunu boyunuza göre ayarlatmalısınız. Kuyruklu ve çok uzun modeller seviyor olsanız bile boyunuz bu kıyafetin kuyruğunu ve uzunluğunu taşıyamıyorsa, daha makul uzunlukta kıyafetler diktirmelisiniz. Aksi taktirde kıyafeti giydikten sonra sürekli eteklerini ve kuyruğunu çekiştirip düzeltmekle uğraşmak durumunda kalabilirsiniz.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Abiye seçerken dekolte kısmına da dikkat edilmesi, sizin rahatınız ve estetik bir görünüm için gereklidir. Örneğin göğüs dekoltesini straplez bir elbiseyle birlikte vermek istiyorsunuz. Fakat size göre ayarlanmamış, ince şekilde düzeltilmemiş yaka dekolteleri kıyafetinizi giydikten sonra üzerinizden kayabilir ya da şekli bozulabilir. Siz de bunu düzeltmek için sürekli dekoltenizi düzeltmekle uğraşırsınız ve bu da estetik bir görünüm oluşmasını engeller. Bunun yaşanmaması için dekoltenizin boyu ve derinliğini kendinize göre belirleyip terzinize işçiliğini titiz bir şekilde yaptırmalısınız.

Abiye Elbise Giyerken Dikkat Edilmesi Gereken Ayrıntılar
Abiye Elbise Giyerken Dikkat Edilmesi Gereken Ayrıntılar

Seçtiğiniz abiyedeki ayrıntılara, işleme, boncuk ya da dantellere dikkat edin. Eğer serbest bırakıp işlem yaptıracağınız saçlarla birlikte bu tür işlemesi bol, boncuklu vs. kıyafetler seçerseniz küçük problemler yaşayabilirsiniz. Saçlarınız kıyafetlerinizin detaylarına takılabilir, dolaşabilir ve siz de saçlarınızı gün boyunca kıyafetten ayırmaya çalışarak hoş olmayan bir görüntü oluşturabilirsiniz. Bunun için kıyafetinizi saçınızla uyumlu ve prova etmiş şekilde kullanmalısınız. Tüm bu ayrıntılara dikkat ettiğinizde şık ve zarif görünmeniz kaçınılmazdır!

pexels-photo-28799

Duvak seçerken dikkat edilmesi gerekenler bu yazıda!

2 thoughts on “Abiye Elbise Giyerken Dikkat Edilmesi Gereken Ayrıntılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir